Ιατρική Προϋπηρεσία και Κλινική Εμπειρία

1) Επιμ. Β’ ΕΣΥ στο Κέντρο Υγείας Ελευσίνας από 14-2-2001 έως τον Ιούνιο του 2010.
2) Ειδίκευση στη Γενική Ιατρική στο ΠΓΝΑ «Γ. Γεννηματας» από 7-3-89 έως 6-3-92.
3) Θεραπευτής Ιατρός του ΤΕΒΕ από 1-1-95 έως 31-12-95.
4) Ελεγκτής Ιατρός του ΤΕΒΕ κατά τα διαστήματα20-5-98 έως 18-1-99, 21-1-99 έως 20-1-2000, 24-1-2000εως 23-1-2001 (δύο χρόνια, επτά μήνες, 28 μέρες).
5) Εσωτερικός βοηθός στη Β’ Παθολογική Κλινική του 401 ΓΣΝΑ κατά το τέλος της θητείας μου για πέντε μήνες και δεκατρείς μέρες.
6) Βοηθός στο Υπερτασιολογικό Ιατρείο του Νοσοκ. «Γ. Γεννηματάς» για πέντε μήνες και τέσσερις μέρες.
7) Εξαιρουμένων των διαστημάτων που ειδικεύτηκα στη Γενική Ιατρική και της υπηρεσίας μου στο ΕΣΥ άσκησα το ελεύθερο επάγγελμα από τις 7-12-83 οπότε και γράφτηκα στα μητρώα του Ιατρικού Συλλόγου Αθηνών. Σημειώνω την εθελοντική εργασία μου στο Πολυιατρείο των «Γιατρών χωρίς Σύνορα» για ενάμιση χρόνο και στα δημοτικά ιατρεία του Δήμου Βύρωνα για ένα χρόνο.
8) Μετεκπαίδευση – ειδίκευση στον Σακχαρώδη Διαβήτη στο κέντρο Διαβήτη του «Γ. Γεννηματάς» για ένα χρόνο (2-12-2004 έως 2-12-2005) ύστερα από απόφαση του Κεντρικού Συμβουλίου Υγείας.
9) Από τον Ιανουάριο 2011 έως τον Ιούνιο 2013 επιμ. Α’ στο Κ.Υ. Βύρωνα. Από τον Ιούνιο του 2012 έως τον Ιούνιο του 2013 επιστημονικός υπεύθυνος του Κ.Υ. Βύρωνα.